28 marca, 2021

Zakończenie Rekolekcji w Życiu Codziennym 2021


Zakończenie Rekolekcji w Życiu Codziennym 2021


Drodzy Uczestnicy,

Rekolekcje za nami, już wchodzimy w Triduum Paschalne a z nim w przygotowania do najpiękniejszych Świąt. Zdajemy sobie sprawę, że to inny czas, inny rytm dnia niż w ostatnich czterech tygodniach ale może w kimś z Was pojawiła się myśl o wspólnocie, o miejscu w którym można kontynuować to co się zaczęło, spotkać osoby chętne do wspólnej medytacji, rozmów, wymiany doświadczeń, czasami też zabawy. Może ktoś z Was myśli o Wspólnocie Życia Chrześcijańskiego? Na rekolekcje zgłosiły się osoby z różnych stron Polski i świata. Rozejrzyjcie się, gdzie jest najbliższy Wam ośrodek WŻCH. Jeżeli do niego byłoby Wam za daleko to nic nie stoi na przeszkodzie by zawiązać wspólnotę w miejscu w którym mieszkacie (tak powstawały te co istnieją). Piszcie, pytajcie, będziemy służyć Wam radą i pomocą. Zapraszamy do poznańskiej wspólnoty, która działa w Poznaniu, Pobiedziskach, Rogoźnie i Murowanej Goślinie. Osoby chętne proszone są o przesłanie danych kontaktowych na rekolekcyjny mail, w stosownym czasie odezwiemy się do Was.

Jeszcze jedno, prześlijcie nam na rekolekcyjny mail wypełnione ankiety. Informacje w nich zawarte pozwolą nam na lepsze przygotowanie kolejnych rekolekcji.

Spokojnych Świąt, osobistego spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym
Organizatorzy***********************************************************************************


Kochani, aż się nie chce wierzyć, że czas rekolekcji tak szybko upłynął. Dla jednych był to okres dużych zmagań, dla innych nieco mniejszych, ale to co Pan zasiał będzie w nas wszystkich rosło, a w jakim stopniu, zależeć będzie od tego co z tym kiełkującym ziarnem dalej zrobimy.

Zapraszamy na Mszę Św. do Jezuitów na godzinę 18tą. W związku ze zwiększonymi obostrzeniami sanitarnymi w kaplicy może przebywać 14 osób, w kościele, ze specjalnie na ten czas włączonym nagłośnieniem, 30 osób. Prosimy o zrozumienie i przestrzeganie tych zasad. W trakcie Mszy będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Dla tych, którzy z różnych względów nie mogą w niej uczestniczyć osobiście, będzie transmisja na YT (link będzie zamieszczony na wspólnotowym FB)

Po Mszy Św o godzinie 19tej będzie udostępniona ostatnia konferencja, wygłoszona przez Marię Krugiełkę, członka WŻCH i Prezesa Zarządu Vinea pt. "Co dalej" Warto jej wysłuchać by wiedzieć jak podlewać, nawozić i pielić kiełkujące ziarno rekolekcji. Link do konferencji.

Na samo zakończenie zapraszamy do dzielenie się tym co ten czas wniósł do naszego życia. Zdajemy sobie sprawę, że jest wśród nas grupa osób, która niechętnie podchodzi do uzewnętrzniania swoich przeżyć. Zapraszamy Was jednak wszystkich bo warto przełamać swoją niechęć. Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 20.00 na wspólnotowym zoomie. Najpierw wyjaśnimy na czym polega dzielenie się, a potem w małych grupach, w "pokojach zoomowych", każdy z uczestników będzie mógł powiedzieć o tym, co go spotkało i wysłuchać tego, co dotknęło innych.

Link do Zooma wysłaliśmy na adres mailowy wszystkich uczestników

I ostatnia prośba. Jeżeli ktoś z Was, w podziękowaniu za czas rekolekcji, chciałby wesprzeć Sanktuarium w którym odbywały się Msze Św to prosimy o darowiznę "na cele kultu religijnego" podając jako adresata darowizny Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego, ul. Szewska 18, 61-760 Poznań wraz z kwotą. 

Ofiary można przekazywać na konta: 
  • złotówkowe (PLN) 35 1140 2017 0000 4502 1306 8683 
  • dolarowe ($) 86 1140 2004 0000 3012 0586 1978

Pięknego wzrostu w uświadomionej obecności Boga w Waszej codzienności.

Z nadzieją na spotkanie w przyszłym roku

Z Bogiem
Organizatorzy

*******************************************************************************