wtorek, 4 września 2018


SŁUCHAĆ SIEBIE – USŁYSZEĆ BOGA
26-28 października 2018 Morasko/PoznańWspólnota Życia Chrześcijańskiego w Poznaniu oraz Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju VINEA zapraszają na sesję o życiu człowieka w świetle duchowości ignacjańskiej, którą poprowadzi o. Robert Bujak SJ - rekolekcjonista, duszpasterz akademicki, psycholog, rektor kolegium oo. Jezuitów w Warszawie.

Każdy z nas potrzebuje relacji - spotkania z człowiekiem, z Bogiem. Choć tego pragniemy, nie jest nam łatwo wypowiedzieć to, co przeżywamy i usłyszeć, co drugi chce nam przekazać.
Trudno nam jest usłyszeć człowieka, którego widzimy, co dopiero Boga, którego nie widzimy…
Potrzebujemy się uczyć słuchać tak, by usłyszeć, i mówić tak, by wyrazić to, co jest w nas. Tylko tak zmierzać będziemy do głębszego spotkania ze sobą nawzajem.
Sesja będzie próbą uczenia się uważnego słuchania siebie i drugiego, by dojść do rozpoznawania głosu mówiącego do nas Boga.
W programie: konferencje, medytacje słowa Bożego, refleksje, oraz dzielenie w oparciu o metodę tzw. „rozmowy duchowej”, możliwość skorzystania z sakramentu pojednania oraz uczestnictwa we Mszy św, spacery…


Więcej informacji i zapisy: SŁUCHAĆ SIEBIE – USŁYSZEĆ BOGA