Sesje

SŁUCHAĆ SIEBIE – USŁYSZEĆ BOGA
26-28 października 2018 Morasko/PoznańWspólnota Życia Chrześcijańskiego w Poznaniu oraz Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju VINEA zapraszają na sesję o życiu człowieka w świetle duchowości ignacjańskiej, którą poprowadzi o. Robert Bujak SJ - rekolekcjonista, duszpasterz akademicki, psycholog, rektor kolegium oo. Jezuitów w Warszawie.

Każdy z nas potrzebuje relacji - spotkania z człowiekiem, z Bogiem. Choć tego pragniemy, nie jest nam łatwo wypowiedzieć to, co przeżywamy i usłyszeć, co drugi chce nam przekazać.
Trudno nam jest usłyszeć człowieka, którego widzimy, co dopiero Boga, którego nie widzimy…
Potrzebujemy się uczyć słuchać tak, by usłyszeć, i mówić tak, by wyrazić to, co jest w nas. Tylko tak zmierzać będziemy do głębszego spotkania ze sobą nawzajem.
Sesja będzie próbą uczenia się uważnego słuchania siebie i drugiego, by dojść do rozpoznawania głosu mówiącego do nas Boga.
W programie: konferencje, medytacje słowa Bożego, refleksje, oraz dzielenie w oparciu o metodę tzw. „rozmowy duchowej”, możliwość uczestnictwa we Mszy św, spacery, dobra kawa…

Miejsce: Dom Rekolekcyjny św. Józefa prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu: ul. Sióstr Misjonarek 10, 61-680 Poznań (Morasko).

Sesję rozpoczynamy w piątek (26.10.2018 r.) kolacją o godz. 18.00, ale zachęcamy do wcześniejszego przybycia w celu zakwaterowania. Sesja kończy się w niedzielę (28.10.2018 r.) obiadem o godz. 13.00, po którym można jeszcze wypić popołudniową kawę.

Koszt sesji to 180 zł razem z zakwaterowaniem w 2 i 3 osobowych pokojach z łazienkami oraz pysznymi posiłkami, które przygotowują Siostry Misjonarki.

BRAK WOLNYCH MIEJSC ! możliwość zapisania się na listę rezerwową !

Zapisy odbywają się poprzez wypełnienie FORMULARZA oraz wpłatę zaliczki w wysokości 50 zł w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia na konto:
25 1140 2017 0000 4002 1145 4446
Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju VINEA,
ul. Szewska 18, 61-760 Poznań

Kontakt z koordynatorem sesji: sesje@vinea.org.pl